Log in
 
 
Advertisement


Advertisement Başlıksız Belge
 

Kullanım koşulları

Dil Seç:

image image image image

HİZMET KOŞULLARI


1. KOŞULLARIN KABULU

Penpaland sosyal ağ hizmetine hoşgeldiniz .Penpaland hizmetlerinden yararlanmanız  bu kullanım koşullarına ("KK") tabidir. Penpaland kullanım koşullarını tarafınıza haber vermeden yada kabul etmenizi beklemeden güncelleme ve değiştirme hakkını saklı tutar.

"KK" ayrıca deneme amaçlı olarak hizmet kullanımı için de geçerlidir.Penpaland servisini kullanıyor olmanız kullanım koşullarını("KK") kabul ettiğiniz anlamını taşır.Penpaland kullanım koşullarını periodik olarak haber vermeksizin değiştirebilir.

2. HİZMET TANIMI

2.1 Kullanıcıların bir hesap açamasını ve çevrimiçi profil oluşturup güncellemesini sağlayan Web-tabanlı bir hizmettir.

2.2 Penpaland hizmetine kayıtlı ve profili olan herkesin içerik oluşturmaya hakkı vardır(7.maddede belirtildiği şekilde).Her Profilin sınırlı disk alanı vardır.Kullanabileceğiniz araçalar ve hizmetler sahip olduğunuz hesap türüne bağlı olarak değişir.Kullanıcılar özel Mesaj,mesaj panosu ("Duvar") veya sohbet odaları aracılığı ile diğer kullanıcılarla iletişime geçebilirler.

2.3 Penpaland hizmetini kullanabilmek için web-tabanlı içerik erişim cihazları üzerinden world wide web(www) erişimi edinmek ve bunun için gerekli giderleri karşılamak zorundasınız.Buna ek olarak, bir bilgisayar ve modem veya diğer erişim cihazıları da dahil olmak üzere internet bağlantısı için gerekli tüm ekipmanları sağlamak zorundasınız.

2.4  Penpaland 'a üyeliğin bir parçası olarak,hizmet duyuruları ve idari mesajlar gibi  belirli durumlarda sizinle iletişime geçilebilir bu tür mesajları almama gibi bir tercih mümkün olmayacaktır.

2.5 Penpaland hizmetine erişmek üzere Penpaland tarafından sağlanan arabirimler dışında başka herhangi bir yolla bu hizmete erişmeye çalışmayacağınızı kabul etmekle yükümlüsünüz.

3. KAYIT

3.1 Hizmetlerden faydalanabilmek için, geçerli bir Penpaland kimliği olmalıdır. Bir hesap ve profil  sahibi olmak için, adınız, geçerli bir e-posta adresi ve diğer bilgiler ("Kayıt Verileri") ile Penpaland'a kayıt olmanız gerekmektedir.

3.2 Hesap sahibi olarak, kayıt işlemi sırasında profil için bir şifre ve kullanıcı adı seçmeniz gerekmektedir. Parola ve hesabın gizliliğini korumaktan, ve şifreniz veya hesabınız altında gerçekleşen tüm etkinliklerden tamamen hesap sahibi sorumludur.

Kayıt olduğunuz takdirde aşağıda belirtilen şartları kabul ediyorsunuz;

(a) Her oturumun sonunda hesabınızdan güvenli çıkış yapmak.

3.3 "KK" dikkate alındığında bu 3. bölümde uymamanızdan kaynaklanan herhangi bir kayıp veya hasar için Penpaland sorumlu olmayacaktır,aşağıda belirtilen şartları kabul ediyorsunuz:

(a) Hizmet kayıt formunda istenen şekilde kendiniz hakkında gerçek, doğru, güncel ve tam bilgi sağlamak ve,

(b)Kayıt verilerini güncelleyerek bilgilerin gerçekliliğini ve doğruluğunu devam ettirmek.

3.4 Eğer,yanlış, güncel olmayan veya eksik herhangi bir bilgi sağlarsanız, ya da Penpaland sağladığınız bilgilerin yanlış veya eksik olduğundan yada güncel olmadığından şüphelenmek için makul nedenleri varsa hesabınızı askıya alma veya sona erdirme hakkına sahiptir.

3.5 KImler Penpland hizmetinden faydalanamaz:

(a) 13 yaşından altındaki kullanıcıların Penpaland hizmeti'ni kullanmaları ve hesap için kayıt yapmaları yasaktır.

4. İPTAL VE FESİH

4.1 Penpaland hesabınızı kapattığınız takdirde, hesap ve profil bilgileriniz silinebilir ve bu bilgilere tekrar ulaşmanız mümkün olmayabilir.

4.2 Penpaland kendi "KK" kriterleri gereğince hesabınızı kapatabilir yada hesabınız altında paylaşılmış ,yayınlanmış herhangi bir içeriği  önceden haber vererek yada vermeyerek onayınızı almaksızın kaldırabilir(Eğer Penpaland hesap sahibi iseniz).

4.4 Kullanım koşullarının herhangi bir hükmü kapsamında hizmet'e erişiminizin kısıtlandırılmasının veya tamamen kesilmesinin yada herhangi bir fesihin önceden haber vermeden gerçekleştirilebilir olduğunu kabul etmekle yükümlüsünüz.

4.5 Penpaland bazı hizmet ve dosyalara erişiminizi engelleme hakkını saklı tutar.

4.6 Herhangi bir fesihten ötürü hizmet'e erişiminizin kısıtlandırılmasının veya tamamen kesilmesinin sonucunda Penpaland'ın size yahutta üçüncü bir şahısa karşı sorumlu olmayacağını kabul etmekle yükümlüsünüz.

5. PENPALAND GİZLİLİK POLİTİKASI

5.1 Bizim gizlilik İlkemize tabi olan kayıt verileri ve sizinle ilgili diğer bazı bilgiler  Kullanım koşullarına dahil edilmiştir.

5.2 Profilinizde paylaşılan tüm kişisel bilgiler tamamen hesap sahibinin sorumluluğu altındadır.

5.3 Hesap sahibi oluşturulan her içerik için "herkese açık","arkadaşlar","yalnızca üyeler  ya da "özel " seçeneklerinden birini seçerek oluşturulan içeriği kimlerin görüntüleyebileceğini belirleyebilir.

5.4 Penpaland kendi "KK" 'nın 7.maddesine göre yanlış olduğunu düşündüğü yada şüphelendiği herhangi bir içeriği önceden haber vermeden silebilir.

5.5 Kullanım Koşullarının uyumunu doğrulamak için Penpaland kayıtlı verileri,özel mesajları veya site üzerinde bir kullanıcı tarafından gönderilen herhangi bir İçeriği inceleme hakkını saklı tutar.

6. PENPALAND HESAP SAHIBI VE GÜVENLİK

6.1 Hesap sahibi kendi hesap ve profil güvenliğini korumaktan ve hesabı altında gerçekleşen tüm faaliyetlerden sorumludur.

6.2 Penpaland  oluşabilecek herhangi bir kayıp veya hasar için sorumlu olmayacaktır.

6.3 Hesap sahibi oluşabilecek herhangi bir kayıp veya hasardan hiçbir koşulda penpaland.com 'un sorumlu olmayacağını kabul etmekle yükümlüdür.

7. İÇERİK ,DAVRANIŞ KURALLARI VE SORUMLULUKLAR

7.1 Hesap sahibi içerik olarak nitelendirilen tüm bilgi, veri, metin, yazılım, müzik, ses, fotoğraf, grafik, video, mesaj, mallar, ürünler, hizmetler ve diğer malzemelerin ("İçerik") kaynağı olan kişinin sorumluluğu altında olduğunu kabul etmekle yükümlüdür.

7.2 Kullanıcı,hesabı altında paylaşılmış,yayınlanmış,yüklenmiş yada hizmet aracılığıyla transfer edilmiş olan tüm İçerikten sorumludur.

7.3 Penpaland herhangi bir içerik yüklenirken denetimden geçirmez,böyle bir zorunluluğuda yoktur ancak hizmet üzerinden sunulan ve kendi kriterlerine ters düşen her türlü İçeriği silme,taşıma veya değiştirme hakkını saklı tutar.

7.4 Bu bağlamda ,herhangi biri tarafından penpaland üzerinde oluşturulan hiçbir içeriğe yüzde yüz güvenmek zorunde değilsiniz.Hesap sahibi kendisine ait herhangi bir içeriğin Penpaland tarafından saklanabileceğini gerekirse bazı yasal durumlara açıklık getirebilmek yada iyi niyetle herhangi bir problemin çözümünü sağlamak için ifşa edilebileceğini kabul  etmekle yükümlüdür.

Bir içeriğin ifşa edilmesini gerektirebilecek bazı durumlar:

• (a) yasal sürece uymak

• (b) Kullanım koşullarını("KK") uygulamak

• (c) herhangi bir İçeriğin üçüncü şahıs haklarını ihlal ettiği iddialarına cevap vermek ; veya

• (d) Penpaland, kendisinin yada kullanıcılarının kamusal mülkiyet, ya da kişisel güvenlik hakların korumak.

7.5 Teknik işlemler veya hizmet transferi size ait bir içeriğide kapsayabilir.

7.6 Yapmayacağınızı kabul etmekle yükümlü olduğunuz davranışlar:

• (a) Başkalarının gizlilik haklarını ihlal edecek  e-posta, telefon numarası veya herhangi bir diğer iletişim bilgisini ,bilgi sahibinin yazılı izni olmadan ifşa etmek.    Kabalık,taciz,tehdit,küfür,iftira,ırkçılık,etnik veya dinsel herhangi nefret dolu bir söylemde bulunmak,yayınlamak yada paylaşmak

• (b) Reşit olmayanlara herhangi bir şekilde zarar vermek;

• (c) İnsanları yanıltmak amacıyla herhangi bir kurum veya kişinin ikimliğine bürünmek veya bir Penpaland yetkilisi yada moderatörü gibi davranmak.

• (d) "Header" ve "Banner" gibi Penpaland tarafından oluşturulmuş herhangi bir site yapısını tahrif etmek veya bu içeriklerin kökenini gizlemek

• (e) Başkalarına ait olan bir içerik ve bilgileri izinsiz olarak ifşa etmek (özel ve gizli bilgiler,sözleşme veya mutemet ilişkileri gibi)

• (f) Herhangi bir patent,ticari marka, ticari sır, telif hakkı,gizlilik veya tanıtım gibi mülkiyet haklarının ihlal edilmesi

• (g) Spam olarak nitelendirilebilecek istenmeyen e-posta iletisi veya mesaj göndermek ya da etik olmayan reklam,pazarlama yapmak.

(h) Tanımadığınız kişilere,talep edilmediği halde sizden yada sahte dönüş adresli bir e-posta adresinden toplu veya kişisel iletiler gönderme .

• (i) Herhangi bir bilgisayar yazılımının ya da donanımının veya telekomünikasyon cihazının işlevselliğini sınırlamak için tasarlanmış bilgisayar kodları veya yazılım virüsleri kullanmak.

• (j) Herhangi bir hizmete ,hizmet sunucularına veya ağa müdahale ederek yönetmeliklere uymamak.

• (k) Bilerek veya bilmeyerek herhangi bir yerel, bölgesel, ulusal ya da uluslararası hukuku ihlal etmek.

• (l) Yasadışı faaliyetler hakkında öğretici bilgiler sunmak(her türlü bomba veya patlayıcı madde yapımı dahil.),herhangi bir grup ya da bireye karşı fiziksel zarar vermeyi ya da hayvanlara zulüm içeren herhangi bir eylemi teşvik etmek.

• (m) Diğer kullanıcılardan ticari veya yasadışı amaçlar için kişisel bilgilerini veya  şifresini istemek.

• (n)  Başkalarına ait yorum veya İçeriği değiştirmek veya silmek yada kullanma hakkınız olmayan bazı site araçlarını kullanmak

• (o) HTML / CSS kullanarak veya başka bir yöntemle herhangi bir reklamı genel görünümünden  kaldırmak.

• (p) Tam çıplaklık, cinsel aktivite, pornografi, yasadışı uyuşturucu kullanımı, ırkçılık veya nefret sembolleri yüklemek veya  herhangi bağlantı paylaşmak.

• (q) Diğer Penpaland kullanıcılarının profillerinden açık izinleri olmadan fotoğraflarını kopyalamak veya herhangi başka bir amaçla kullanmak.

• (r) Sitede yayınlamak veya paylaşmak suretiyle kabalık,taciz,tehdit,küfür,iftira,ırkçılık,etnik veya dinsel herhangi nefret dolu bir söylemde bulunulursa Penpaland uyarmadan hesabınızı kapatma hakkını saklı tutar.Herhangi bir kullanıcı bu şartlara uymadığınıza dair şikayette bulunduğnda yapılan incelemeler sonunda kişinin şikayetinde haklı olduğu kanısına varılırsa hesabınız feshedilir.

8. ULUSLARARASI KULLANIM

8.1 İnternetin evrenselliğini dikkate aldığımızda ikamet ettiğiniz ülkenin kurallarına uymayı kabul etmekle yükümlüsünüz bu nedenle site içerindeki davranışlarınızın ve yüklediğiniz içeriğin tabi olduğunuz yerel kurallara uygunluğu tamamen sizin sorumluluğunuz altındadır.

9. YAYINLANMIŞ-PAYLAŞILMIŞ İÇERİK

9.1 Penpland yayınlamış veya paylaşmış olduğunuz bir içeriğin sahipliğini iddia etmez.Penpaland'da herhangi bir içeriği yayınladığınız veya paylaştığınızda içeriğin  Penpaland hizmeti altında yayınlanması,görüntülenmesi ve paylaşılması gibi izinleri vermiş olduğunuz anlamına gelir ve bu konuyla ilgili herhangi bir itiraz hakkınız yoktur.

10. REKLAM HUSUSU

10.1 Kullanıcı Penpaland'ın reklam almasının hizmete devam edilebilmesi için bir gereklilik olduğunu ve HTML / CSS veya herhangi başka bir yöntemle site reklamlarını karartarak genel görünümünden tamamen veya kısmi olarak kaldıramayacağını kabul etmekle yükümlüdür.

10.2 Penpaland önceden haber vererek yada vermeyerek siteye reklam koyma hakkını saklı tutar ve hizmeti kullanan herkesin bunu kabul etmesi bir zorunluluktur.Profilinizde yayınlanabilecek reklamın şekli, modeli veya kapsamı Penpaland tarafından belirlenir.Penpaland prensipleri gereği reklam gelirlerini hiçbir kullanıcısıyla paylaşmaz ve hiçbir kullanıcı reklam gelirleri üzerinde hak talep edemez.

10.3 Hizmet aracılığıyla tanıştığınız reklamverenlerle veya temsilciler de dahil olmak üzere yaptığınız tüm anlaşmalar şahsınızın sorumluluğu altındadır.Penpaland' ın meydana gelebilecek herhangi bir kayıp veya hasar için sorumlu tutulamayacağını kabul etmekle yükümlüsünüz.

11. LİNKLER

11.1 Penpaland gönderilebilecek muhtemel linkler ve bu linklerin kaynağı olan siteler üzerinde herhangi bir kontrol mekanizmasına sahip değildir bu nedenle kullanıcılar tarafından paylaşılan linkler Penpaland'ın sorumluluğu altında değildir.

11.2 Her kullanıcı Penpaland'ın site içerisinde herhangi bir kişi tarafından gönderilmiş bir linkten kaynaklanan zarar veya kayıp için doğrudan veya dolaylı olarak sorumlu tutulamayacağını kabul etmekle yükümlüdür.

12. TAZMİN

12.1 Kayıtlı veya kayıtsız herhangi bir kullanıcı "KK" ve üçüncü şahıs haklarını ihlal etmesi durumunda avukatlık ücretleri de dahil olmak üzere Penpaland'a tazminat vermekle yükümlüdür.

13. KULLANIM VE DEPOLAMA İLE İLGİLİ GENEL UYGULAMALAR

13.1 Her kullanıcı Penpaland'ın size bildirimde bulunmaksızın hizmet kullanımına ilişkin genel uygulamaları ve sınırlamaları zaman zaman değiştirebileceğini veya kaldırabileceğini bilmekle ve kabul etmekle yükümlüdür.

14. HİZMETTE DEĞİŞİKLİKLER

14.1 Penpaland önceden haber vermeksizin hizmet veya bir hizmetin herhangi bir bölümünü geçici veya kalıcı olarak durdurma hakkını saklı tutar.Bir hizmetin herhangi bir değişikliğe uğraması, askıya alınması veya kesilmesi durumunda Penpaland'ın herhangi üçüncü bir şahsa karşı sorumlu olmayacağını kabul etmekle yükümlüsünüz.

15. GARANTİ KAPSAMI DIŞINDAKI KONULAR

5.1 Garanti kapsamı dışında olduğunu bilmeniz gereken konular:

• (a) Hizmet kullanılarak indirilen veya site aracılığı ile elde edilen dosyalardan kişi kendisi sorumludur dolayısıyla oluşabilecek herhangi bir hasar veya veri kaybı için tek sorumlu yine kişinin kendisidir.

• (b) Kullanım koşullarında belirtilmemiş hiçbir tavsiye veya bilgi, sözlü veya yazılı olarak siteden edle edilmiş dahi olsa kesinlikle garanti niteliğinde değildir ve size herhangi bir garanti sağlamaz.

• (c) Penpaland sitede kayıtlı olan veya olmayan hiçbir kullanıcının online ya da offline hiçbir davranışından sorumlu değildir.

16. SORUMLULUK SINIRLAMASI

16.1 Penpaland oluşabilecek herhangi bir kayıptan(veri kaybı,maddi veya manevi kayıplar) sorumlu tutulamaz.

Penpaland'ın sorumluluğunun dışında kalan bazı durumlar:

• (i) Penpaland hizmetini kullanabilmek veya kullanamamak.

• (ii) Penpaland üzerinden elde edilen her türlü ürün yada bilgi

• (iii) İzinsiz olarak profilinize erişilmesi ve bunun sonucunda oluşabilecek bilgi aktarımı,bilgilerde meydana gelebilecek değişiklikler,bilgilerin kısmi olarak yada tamamen kaybedilmesi.

 • (iv) Hizmet kullanımı sırasında üçüncü bir şahıs tarafından ortaya konan herhangi bir davranış veya  ifade;ya da

• (v) Hizmet ile ilgili herhangi başka  bir konu

17. İSTİSNALAR VE SINIRLAMALAR

17.1 Bazı kanunlar belirli garantilerin ortadan kalkmasına engel olabilir,buna göre bazı durumlarda madde 15 ve 16 da belirtilen sınırlamalar sizin için geçerli olmayabilir.

18. TELİF HAKLARI VE FİKRİ MÜLKİYET İHLALİ

18.1 Penpaland başkalarının fikri mülkiyet haklarına saygı duyar,ve aynı şeyi kullanıcılarından da bekler.Penpaland,kendi takdirine bağlı olarak,fikri mülkiyet haklarını ihlal ettiğini düşündüğü kişilerin hesaplarını devre dışı bırakabilir veya sürekli olarak feshedebilir.

19. ÜYELER ARASI ANLAŞMAZLIKLAR

19.1 Diğer Penpaland üyeleri ile etkileşiminizden bizzat siz sorumlusunuz ancak Penpaland istediği zaman diğer üyelerle olan ilişkilerinizi kontrol etme,izleme ve gerekli durumlarda araya girme hakkını saklı tutar.

20. GENEL

20.1 Bildirimler size e-posta, normal posta veya özel mesaj sistemi üzerinden gönderilebilir.Bu bildirimler hizmet konuları veya kullanım koşullarında meydana gelen değişiklikler hakkında olabilir.

20.2 Penpaland'ın kullanım koşullarında yer alan herhangi bir maddeyi tam olarak uygulamaması hak veya hükümden feragat teşkil etmeyecektir."KK" siz ve Penpaland arasındaki anlaşmanın bütününü teşkil eder ve siteye kayıt olan her kullanıcı anlaşmayı kabul etmiş sayılır.

20.3 Ayrıca herhangi başka bir Penpaland hizmeti veya ürününü kullanmanız durumunda bu kullanım koşullarının dışında geçerli olabilecek ek hüküm ve koşullara tabi olabilirsiniz.Yetkili bir mahkeme tarafından "KK"nın herhangi bir madesi geçersiz bulunabilir, mahkeme tarafların niyetlerinden yola çıkarak söz konusu madde ile ilgili kararını verir ve "KK"nın diğer bütün maddeleri yürürlükte kalır.

20.4 Kullanıcı hizmet veya "KK" ile ilgili şikayetlerini iddia edilen eylemden sonraki bir(1) yıl içinde dile getirmek zorunda olduğunu aksi takdirde konunun zaman aşımına uğrayıp kapanacağını bilmek ve kabul etmekle yükümlüdür.

20.5 "KK" maddeleri yalnızca kolaylık içindir ve hiçbir yasal bağlayıcılığı yoktur.

21. İHLALLER

21.1 Web sitemizdeki iletişim sayfası üzerinden veya "bunu şikayet et" linklerine tıklayarak bize "KK" ile ilgili herhangi bir ihlali rapor edebilirsiniz.

image

Block user

If you find this is a fake user, or they are posting spam, please report them to the Administrator.

Are you sure you want to block this user?